Od około 20 lat zajmuję się rzemiosłem artystycznym. W początkach mojej działalności tworzyłem drewniane instrumenty muzyczne. Następnie podjąłem trud zaistnienia na rynku mebli i aranżacji wnętrz. Współpracowałem z Martą Gessler, prowadzącą Warsztat Woni, oraz z grafikiem Andrzejem Pągowskim. Do znaczących sukcesów zaliczam wykonanie instalacji wspólnie z fotografem Tomaszem Sikorą oraz mebli studyjnych dla telewizji Polsat.

Jednocześnie rozwijam się w kierunku rzeźby. Symbolem moich możliwości w tej dziedzinie jest głowa mężczyzny, naturalnych rozmiarów, wyrzeźbiona z bloku litej stali beż używania jakichkolwiek technik odlewniczych, a jedynie przy pomocy palnika, szlifierki kątowej, wierteł i kamieni szlifierskich. Zaryzykuję twierdzenie, że to jeden z nielicznych jeżeli nie jedyny tego typu obiekt na świecie.

W marcu 2012 moje prace wystawione były podczas wiedeńskich targów wzornictwa, mebli i wyposażenia wnętrz: WOHNEN & INTERIEUR. W sierpniu 2012 roku zarejestrowałem działalność gospodarczą pod nazwą MEBLE - RZEŹBY Tomasz Opaliński. Sektorem działalności mojej firmy jest produkcja mebli i elementów wyposażenia wnętrz na zamówienie. W moich pracach łączę metal z drewnem, szkłem i kamieniem. Realizuję przede wszystkim własne projekty, jednocześnie jestem otwarty na współpracę z innymi projektantami, jak również klientami chcącymi mieć realny wpływ na ostateczny kształt zamawianego przedmiotu. Największe doświadczenie posiadam w pracy z metalem (głównie stalą) i drewnem, kooperuję też z innymi rzemieślnikami oraz artystami na różnych etapach realizacji konkretnego przedsięwzięcia.

Zapraszam do współpracy.